2022-05-20 23:59:49

1799

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur

Bu yazımızda uzun kuyruk anahtar kelime nedir? uzun kuyruk anahtar kelime nasıl seçilir? Uzun Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır? Makaleyi Kelimeler için Optimize Etmek üzerine bir kılavuz hazırladık

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur

Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Nasıl Bulunur: Rehber Bir SEO planı oluştururken, içeriğinizde hedeflemek için yüksek hacimli anahtar kelimeler bulmak cazip gelebilir. Ancak düşük hacimli, düşük rekabetli anahtar kelimeleri de stratejinize dahil etmek son derece güçlü sonuçlar doğurabilir. Düşük hacimli dediğimiz uzun kuyruk anahtar kelime ne işe yarar ve nasıl bulunur bu yazımızda göreceğiz. Böylece gürültüyü azaltabilir ve en çok önem verdiğiniz konularla en nitelikli müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Nedir?


uzun kuyruk anahtar kelime belirli, hedeflenmiş ve düşük arama hacmine sahip arama cümleleridir. Geniş bir konuya odaklanan yüksek hacimli, genel anahtar kelimelerden farklı olarak, uzun kuyruklu anahtar kelimeler o konunun farklı bir alt kümesini ifade eder. Bu odak anahtar kelimeler genellikle üç veya daha fazla kelime uzunluğundadır.
Uzun anahtar kelimelerin geniş anahtar kelimelere göre daha düşük bir arama hacmine sahip olmalarına rağmen, genellikle daha az rekabetçidirler, bu da sıralamalarını kolaylaştırır. uzun kuyruk anahtar kelime daha belirgin bir trafiği hedeflediğinden, genellikle genel anahtar kelimelerden daha iyi dönüşüm oranlarına sahiptir.
Uzun kuyruk anahtar kelimeleri nasıl bulacağınızı anladığınızda, hedef kitlenize en çok değer verdikleri yanıtları ve bilgileri sağlayarak altın fırsatları ortaya çıkarabilirsiniz.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Örnekleri


"Koşu ayakkabıları" geniş arama terimini göz önünde bulundurun. Bu genel terim için uzun kuyruk anahtar kelime örnekleri şunları içerebilir:
 • Kadınlar için en iyi koşu ayakkabısı
 • En iyi uzun mesafe koşu ayakkabısı 2018
 • Düz ayaklar için en iyi koşu ayakkabısı
 • yürüyüş koşu ayakkabıları
 • Kötü dizler için koşu ayakkabısı

Küçük veya orta ölçekli bir marka için, "koşu ayakkabısı" genel arama teriminde öne çıkmak ve sıralamaya girmek zor olabilir. Çünkü arama konusunda daha fazla yetkisi olan ve SEO ve SEM için daha büyük bütçelere sahip büyük şirketlerle rekabet edebilir.
Ancak, küçük ila orta büyüklükteki markalar, daha belirgin, uzun kuyruk anahtar kelimeleri hedefleyerek, lider markalar ile rekabet edebilir ve arama sonuçlarının ilk sayfasında görünebilir.
Bu odak anahtar kelimelerle, aramanın amacını anlamak daha kolaydır. Başka bir deyişle, belirli bir arama terimi kullanırken aradıkları şey daha açıktır.
Örneğin, "koşu ayakkabısı" tabirini kullanan bir araştırmacı, koşu ayakkabısı satın almak, belirli koşu ayakkabısı araştırmak veya koşu ayakkabısı hakkında cevaplar bulmak isteyebilir. Ancak bir araştırmacı “kötü dizler için koşu ayakkabısı” ifadesini kullanırsa, diz eklemlerini destekleyen rahat bir koşu ayakkabısı bulmak istediklerini varsaymak gerekir. Burada da aslında google’ın 2005 yılında çıkardığı GoogleBrain algoritması mantığı ortaya çıkıyor.
Bir aramanın ne aradığını anladığınızda, niyeti karşılayan ve aramada daha iyi performans gösteren daha iyi hedeflenmiş içerik oluşturabilirsiniz.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur: 9 Basit Strateji


Uzun kuyruk anahtar kelime nasıl bulacağınızı öğrenirken, sitenize en çok hedeflenmiş trafik çekecek terimleri bulmak için aşağıdaki stratejileri ve uzun kuyruk anahtar kelimeler araçlarını deneyin.

1. Google otomatik doldurmayı kullanın.


Uzun kuyruk anahtar kelime bulmanın inanılmaz derecede basit bir yolu, Google’a bir arama terimi girmektir. İnsanların aradığı odak konuların ne olduğunu anlamak için görünen uzun kuyruk anahtar kelimeleri inceleyin. Bunları, içerikte hedef anahtar kelimeler olarak veya daha uzun kuyruk anahtar kelime fırsatlarını araştırmak için tohum ifadeleri olarak kullanın.

2. Google’ın alakalı aramalarına bakın.


Uzun kuyruk anahtar kelimeleri ücretsiz bulmanın bir başka harika yolu da Google ile ilgili aramaları kullanmaktır. Bu size geniş bir arama teriminde ek varyasyonlar gösterecektir. Google’a bir anahtar kelime yazın, ardından alakalı anahtar kelimeleri bulmak için sayfanın en altına gidin.

3. Ubersuggest kullanın.


Uzun anahtar kelime terimleri bulmanıza yardımcı olabilecek bir diğer araç Ubersuggest. İlişkili üst sıradaki uzun kuyruk anahtar kelimelerinin bir listesini almak için teriminizi girin.

4. LSI Graph Keyword Generator'ü kullanın.


LSI Grafik Kelimeler Generatör uzun kuyruk anahtar kelimeler bulmak için özel olarak yapılmamıştır. Bunun yerine, anlamsal SEO ile yardımcı olmak ve gizli anlamsal indeksleme (LSI) anahtar kelimelerini ortaya çıkarmak için bir araç olarak pazarlanmaktadır.
LSI anahtar kelimeleri, bir hedef anahtar kelimeye benzeyen terimler ve kelime öbekleridir. Genellikle arama motorlarının içeriği daha iyi anlayabilmesi ve sıralayabilmesi için sayfadaki SEO da ana anahtar sözcüğü desteklemek ve sayfaya içerik verilmesine yardımcı olmak için kullanılır.
Bununla birlikte, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri nasıl bulacağınızı ve ne arayacağınızı öğrendikten sonra, aracı, ilgilendiğiniz konuyla ilgili bir odak anahtar kelime listesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.
LSI Graph Keyword Site Adresi: https://lsigraph.com/

5. Alexa'nın Anahtar Kelime Zorluğu aracını kullanın.


Aklınızda geniş bir arama terimi varsa, o konuyla ilgili uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmak için o anahtar kelimeye daha derinlemesine gidin.
Hedef jenerik teriminizle ilgili daha fazla terim ortaya çıkarmak için Alexa'nın Anahtar Kelime Zorluk aracını kullanın. Ele almak istediğiniz temel konu ile başlayın ve terimi arama alanına girin.
Araç, uzun kuyruk fırsatları da dahil olmak üzere düzinelerce alakalı anahtar kelime raporunu sunacaktır. Anahtar kelimeler ayrıca, hedeflenecek en iyi ifadeleri belirlemenize yardımcı olmak için uygun ölçümler de verilir.
 • Alaka düzeyi, terimin orijinal hedef anahtar kelimenize ne kadar yakından bağlı olduğunu gösterir.
 • Popülerlik , terimin ne sıklıkta arandığını gösterir.
 • Rekabet , dönem için sıralama yapmanın ne kadar zor olacağını tahmin ediyor.

Orijinal konunuza yakından bağlı en iyi anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olmak için bu ölçümleri kullanın.

6. Alexa'nın Rakip Anahtar Kelime Matrisini kullanın.


Uzun kuyruk anahtar kelimeler bulmanın başka bir akıllı yolu, Alexa’nın Rekabetçi Anahtar Kelime Matrisini kullanarak anahtar kelime boşluklarını aramaktır. Aracı, rakiplerinizin ne kadar uzun kuyruk anahtar kelimelerinin trafik aldığını, görmek için bir rakip anahtar kelime analizi yürütmek için kullanabilirsiniz.
Alternatif olarak, aracınızı rakiplerinizin trafik almadığı popüler anahtar kelimeleri bulmak için de kullanabilirsiniz.

1: Alexa'nın Rekabetçi Anahtar Kelime Matrisi'ne 10 web sitesi girin.

Anahtar kelime kümesi görünümünü seçin. Araç, popüler konuları ve anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olan bir harita oluşturur. Sorgunuzda yer alan sitelere trafik çeken alakalı anahtar kelime kümeleri oluşturur.
Balonun boyutu, grup içinde kaç anahtar kelime bulunduğunu ve balonun rengi, anahtar kelime grubunun ortalama popülerliğini gösterir.
Pro İpucu: Rakiplerinizi tanımıyorsanız, onları bulmak için Alexa's Audience Overlap aracını kullanarak başlayın . Hedef siteyle benzer bir kitleyi paylaşan diğer sitelerin listesini almak için bir site URL'si girin.

2: Haritadan bir anahtar kelime kümesi seçin.

Bu adım sizi kümeye daha derine götürecek ve daha belirli terimler içeren başka bir harita sağlayacaktır. Bir kök anahtar kelimenin veya cümlenin çeşitlemelerini bulmak için konulara / alt konu başlıklarına girerek web sitesi veya blog içeriği için anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

3: Tek tek anahtar kelime verilerini görüntüleyin.

Beğendiğiniz bir konu / alt konu bulduktan sonra, aşağı kaydırın ve anahtar kelime sonuçları tablosunu görüntüleyin.

4: Uzun kuyruk anahtar kelime fırsatlarını tanımlamak için listeyi kullanın.

Sonuç listesi, hedefleyebileceğiniz birkaç uzun kuyruk anahtar kelime seçeneği içermelidir. Siteler sütununu en azdan en fazlaya sıralayarak hedefleyen çok az sayıda rakip anahtar kelimelere odaklanabilir. Veya rakiplerinizin trafik çekmekte olduğu, ancak almadığınız yeni içerik fırsatlarını bulmak için anahtar kelime boşlukları filtresini kullanabilirsiniz.

7. Yapılan Sorguları araştırın.


Uzun anahtar kelimeler genellikle geniş bir arama terimi içeren arama sorgularıdır. Bu nedenle, uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmanın bir yolu, hedef kitlenizin bu konu veya anahtar kelime ile ilgili sorduğu soruları aramaktır.
Kitlenizin belirli bir konuyla ilgili sorduğu soruları bulmak için “Genel Yanıtla” kullanın. Arama teriminizi girin ve geniş anahtar kelimeyi içeren onlarca soru varyasyonu bulun.

8. Quora da kullanıcı tarafından oluşturulan soruları arayın.


Konunuzu veya anahtar kelimenizi içeren sorguları bulmak için kullanılacak başka bir site, Soru ve Cevap sitesi Quora'dır. Quora'da, her soru konuya göre aranabilir, böylece insanların teriminiz hakkında sorduğu popüler soruları bulmak için kullanabilirsiniz.
Uzun kuyruk anahtar kelime fırsatları içerebilecek popüler sorgular bulmak için konunuzu veya anahtar kelimenizi girin. Bu sorular, genellikle sitenizdeki her dem yeşil içerik için harika fikirlerdir.
Kullanıcı tarafından oluşturulan sorguları bulmak için tek yer Quora değil. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin Answers.com ve Yahoo Answers gibi diğer en iyi soru-cevap sitelerini kullanarak nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

9. İnsanların forumlarda neden bahsettiğini görün.


Ayrıca, müşterilerin belirli konular hakkında bilmek istediklerini görmek için çevrimiçi sohbetlere bakabilirsiniz. Forumlara göz atarak popüler konuları ve uzun kuyruk anahtar kelimeleri keşfedebilirsiniz.
Konunuz hakkında konuşan kişilerin forumlarını bulmak için “[genel arama teriminiz] + forum” kelimesini arayın. Bu, konuyla ilgili forumların arama sonuçlarını döndürür. Sorunla ilgili en popüler konuşmalara dayanarak diğer tohum arama terimlerini ve uzun kuyruk anahtar kelimeleri tanımlamak için bu sonuçları kullanın.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır


Uzun kuyruk anahtar kelimeleri nasıl bulacağınızı öğrendikten sonra, SEO stratejisi için en iyi sonuçları almak üzere nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Araştırma ve Nitelik


Arama stratejinize ne kadar değer getirebileceklerini görmek için anahtar kelimeleri araştırıp niteleyerek başlayın. En iyi uzun kuyruk anahtar kelimeler, iyi miktarda arama ilgisine ve düşük rekabet oranına sahiptir.
Uzun kuyruk anahtar kelimeleri araştırmak ve nitelemek için, bunları Alexa Anahtar Kelime Zorluk aracıyla çalıştırın.

Makaleyi Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler için Optimize Etmek


Uzun anahtar kelimeleri nasıl bulacağınızı ve bunları nasıl nitelendirebileceğinizi öğrendikten sonra, bunları sitenizde nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir. İçeriğinizde uzun anahtar kelimeleri uygun şekilde kullanmak ve bir sayfanın öbek için sıralama yeteneğini geliştirmek için aşağıdaki SEO uygulamalarını kullanın.

 • Uzun kuyruk anahtar sözcüğünü yazı başlığında ve meta başlığında kullanın.
 • Uzun kuyruk anahtar sözcüğünü sayfanın SEO meta açıklamasında kullanın.
 • İçeriğinizin ilk paragrafında kullanın.
 • Yazınızdaki uzun anahtar sözcüğü doğal olarak yaklaşık %2 olan bir anahtar kelime yoğunluğu oluşturmak için kullanın.
 • En az bir alt başlıkta kullanın.
 • İçeriğin sonuna yakın bir uzun kuyruk anahtar sözcüğü kullanın.
 • Sayfadaki resimlerden birinde image alt etiketi olarak kullanın.
 • İçerikte, anahtar kelime ilgili üç ila dört LSI anahtar sözcüğü kullanın.
 • Sitenizin diğer sayfalarında yeni içeriğe yol açan iç bağlantılar oluşturun.
 • Bu anahtar kelime optimizasyon taktiklerini takip ederek, içeriğiniz iyi düzenlenmiş olacak ve sitenizin sıralama yeteneğini artıracak arama motorları için uygun hale gelecektir.


Şimdi En İyi Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeleri Bulmaya Başlayın


Genel arama terimleri, oldukça rekabetçi, sıralaması zor ve hedeflenen trafiği yönlendirmede çok etkili değil. Tüm SEO enerjinizi bu terimleri hedeflemeye odaklamak yerine, ideal hedef kitlenize bağlanan daha odaklı içerik oluşturmanıza yardımcı olacak uzun kuyruk anahtar kelimeler arayın.
Uzun kuyruk anahtar kelimeleri nasıl bulacağınızı ve daha nitelikli trafik elde etmek ve dönüşümleri artırmak için SEO planlarınızda bunları nasıl kullanacağınızı öğrenin. Anahtar kelime türlerini ücretsiz bulmak için Alexa'nın Gelişmiş planının ücretsiz denemesine kaydolun. Siteniz için en iyi anahtar kelime fırsatlarını bulmanıza yardımcı olabilecek anahtar kelime, SEO ve rekabetçi analiz araçlarına erişebilirsiniz.


Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur : Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur