2022-05-21 01:35:31

1992

SEO Uyumlu Makale için 7 Adım

SEO Uyumlu Makale için 7 Adım, seo uyumlu makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler, uyumlu ve anlaşılabilir bir makale yazmak için dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili makalemizi sizler için derledik

SEO Uyumlu Makale için 7 Adım

SEO Uyumlu Makale için 7 Adım
Seo uyumlu makale oluşturma, tüm çevrimiçi işletmelerde gelir elde etmek için önemli bir yoldur. İlk sayfada sıralanacak bir makalenin nasıl yazılacağını bilmek, siteye çektiği organik ziyaretçi ve trafik açısından çok önemlidir. İçeriğiniz ilk sayfa sonuçlarında görünmüyorsa endişelenmeyin, ilk başta bu tür bir içeriği oluşturmak için biraz sabır ve emek gerekir.
Bloglamaya başladığımda, SEO için ideal makaleler yazmakta gerçekten çok zorlandım. Aslında neredeyse bir yıl boyunca gerçek bir organik trafik yoktu, çünkü stratejim kusurluydu. Sonra ciddileştim ve gün geçtikçe blog yazmaya başladım ve sonunda blog yazılarımı sıralamak için her zaman takip ettiğim bir taslak oluşturdum.
İşte arama motorları tarafından sevilecek içerik oluşturmak için kanıtlanmış adımlar:

1. Doğru anahtar kelimeleri seçin ve varyasyonları kullanın


İçeriğinizin sıralanıp sıralanmayacağının büyük bir kısmı, seçtiğiniz anahtar kelimelere bağlıdır. Eğer, yüksek zorluk derecesine sahip anahtar kelimeler, zayıf bir backlink profili, unaged bir alan adı ile rakiplerine meydan okumak istiyorsan, zamanını boşa harcıyorsun. Daha kolay anahtar kelimelerle başlamanız ve oradan derlenmeniz daha mantıklıdır.
En iyi anahtar kelimeleri seçmek için, hedeflediğiniz anahtar kelimelerin bir listesini yazabilir ve ardından Google Anahtar Kelime Planlayıcısı arayüzüne gidebilir veya Ahref arayüzünden anahtar kelime aramayı kullanabilirsiniz. Oradan zorluğu düşük olan ve ayda en az 100 arama yapan anahtar kelimeleri sıralayabilirsiniz.

Anahtar kelime varyasyonlarını kullanın


Makaleyi okumaya devam edin, makale boyunca sıralamaya çalıştığım anahtar kelime varyasyonlarını nasıl kullandığımı görün.
Anahtar kelime varyasyonları, yalnızca hedef anahtar kelimelerinizle alakalı kelimeler olan LSI anahtar kelimeler (Latent Semantic Indexing) olarak da bilinir.
Anahtar kelime varyasyonlarıkullandığınızda, makalenizi yalnızca daha fazla anahtar kelime için daha yüksek sıralamaya getirmezsiniz. Bu durumda Google’ın, içeriğinizin ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olursunuz.
Gerçek anahtar kelime yoğunluğu hedefi %2-3 civarında olmalıdır. Bunu tam eşlemeli ve kısmi eşlemeli anahtar kelimeler karışımıyla elde etmeye çalışmalısınız. Gönderinizin iyi olup olmadığını kontrol etmek için Yoast SEO kullanabilirsiniz.

2- Makale ideal uzunluğu 2000 - 2500 kelime arasında olmalıdır.


Bunu yeterince vurgulayamıyorum. Uzun formda içerik yazmak, kısa içerikten daha iyi performans gösterir ve bu konuda çok fazla araştırma zaten bulunuyor.
Sitenizde daha çok zaman harcayan kişilerin olması, SEO konusunda, sitedeki zamanın güçlü bir ölçüt olduğu gerçeğini de göstermiş olacaktır.
Daha kısa yazmanın daha kolay ve daha hızlı olduğunu biliyorum, ancak uzun yazılar oluşturmak işe yarayacak (güven bana).
Uzun yazılar yazmayı denememişseniz, şimdi başlamanızı öneririm. Bir konuyu daha derinlemesine araştırmanızı gerektirecek iyi bir alıştırma, çoğu zaman sizin de yeni bir şeyler öğrenmenize imkân sağlayacaktır.
Uzun yazılar yazmak için sağlam bir yol, yazmak istediğiniz konuyu araştırmak ve ilk 5-10 sonuçların mevcut olduğu tüm sitelerdeki bilgileri yoğunlaştırmaktır. Bu şekilde rakiplerinizden en iyi bilgileri elde etmiş olursunuz.

3- TO'nuzu artırmak için ilgi çekici meta başlıkları ve meta açıklamaları kullanın


TO (tıklama oranı), siteleri sıralarken Google’ın dikkate aldığı ana faktörlerden biridir. Belirli bir anahtar kelime için 1. sırada olan site, muhtemelen en fazla tıklamayı elde edecektir. Dolayısıyla, 1. Sırayı takip etmek için iyi bir uygulama, 2. Veya 3. sırada olsanız bile insanların sitenize girmesini sağlayacak çekici başlıklar oluşturmaktır.

Başlıklar için bazı çok iyi değiştiriciler


Rakamlar (merak uyandıran) yani “kilo vermeyle ilgili 6 gerçek”, “5 Tehlikeli Salgın”
“Nihai rehber”, gibi kelimeler
“En İyi Tilapia Tarifleri”, “En iyi 10 işletme kitabı” (insanlar derlemeleri sever)
Yıl- “2019'da Online Pazarlama Nasıl Yapılır”
Meta açıklamasında, mümkün olduğu kadar özlü olmaya çalışın ve en sonunda uçurum askısını bırakarak gönderinizin genel fikrini iletmeye çalışın, insanlar daha fazla bilgi edinmeye meyillidir. Unutmayın, bunu yapmak için yalnızca 160 karakteriniz var.

4- Yüksek yetkili sitelere ve ayrıca yazdığınız önceki içeriğe bağlantı verin


İçeriğinizi çapraz bağlamak yalnızca hemen çıkma oranlarını düşürmekle kalmaz, okuyucularınızla daha güçlü bir ilişki kurmanıza yardımcı olur.
Bağlandığınız siteler içerikle alakalı olmalı ve ideal olarak kendi anahtar kelimelerinizde sizinle rekabet etmemelidir.

5- SEO makalenizi H etiketleri, kalın yazı tipi, giriş ve sonuç, resimlerin üzerine yerleştirme metni kullanarak yapılandırın


İşte hızlı bir SEO kontrol listesi:
 • Yalnızca 1 H1 etiketi kullandığınızdan emin olun (blog yazısı başlığı için).
 • İçeriğinizi H2, H3, H4 bölümlerine ayırın.
 • Alaka düzeylerini artırmak için anahtar kelimelerinizi metin boyunca kalın yapın.
 • Bir tanıtım ve sonuç ekleyin.
 • İçeriğinizi daha ilgi çekici hale getirmek için resimler ekleyin.
 • Tüm resimlerinizde alt metin kullanın.


6- Kalıcı Bağlantı Sonrası


Gönderinizin ana fikrini korurken, URL’nizi olabildiğince kısa tutun. Bu yazıdaki kalıcı bağlantının ve bunun için rütbe aradığım ana anahtar kelimeyi içerdiğine dikkat edin.
WordPress kullanıyorsanız, kalıcı bağlantılarınızın son ekinde - posta adı - kullandığından emin olun. Permalink'lerinizi Ayarlar -> Permalinks'e gidip permalink olarak “Post Name” seçerek değiştirebilirsiniz.

7- Optimize edilmiş makalenize geri bağlantılar oluşturun (bu, gerçek sıralama faktörüdür)


Mükemmel Seo uyumlu makale yazmakla ilgili birçok rehber, her zaman belirli bir sayfa / gönderi için geri bağlantılar oluşturmanız gerektiği gerçeğini ihmal eder. Herhangi bir anahtar kelime için en iyi sonuçları analiz ederseniz, en iyi sonuçların genellikle o belirli Seo uyumlu makale için güçlü bir backlink profiline sahip olduğunu fark edeceksiniz.
Blog yazarlarına ulaşarak geri yazılar oluşturabilir ve makalenizi, iyi sitelerdeki konuk yayınlarını ve diğerlerini bağlamalarını sağlayabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Özet


Böylece, Seo uyumlu makale oluşturmak için gereken tüm adımlar Google’ın seveceği tarzda kısa özeti şöyle olmalıdır:

 • Doğru anahtar kelimeleri seçin
 • 2000 kelimenin üzerinde uzun makaleleriniz olsun ve mümkünse hepsini böyle yazın
 • TO'yu artırmak için çarpıcı meta kopya kullanın
 • Yüksek yetki alanlarına ve uygun olduğunda diğer yayınlara bağlantı verin
 • Gönderinizi H-tags, kalın anahtar kelimeler, alt metin, intro ve sonuç ile yapılandırın
 • Kalıcı bağlantınızı temizleyin
 • Yeni makalenize geri bağlantılar oluşturun


Yine, eğer yazma sizin paranız değilse veya işinizin diğer alanlarına odaklanmak istiyorsanız, bu görevi benim için (yüksek kaliteli) veya forumlarda (ucuz, düşük kaliteli) birisini dış kaynak olarak kullanabilirsiniz. İçerik oluşturma her zamankinden daha önemlidir ve düzenli olarak içerik üretmiyorsanız, bir rakip için değerli trafiği kaybedersiniz.


SEO Uyumlu Makale için 7 Adım : SEO Uyumlu Makale için 7 Adım