2022-05-21 07:29:47

1810

Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi

2019 yılında yapılan güncellemeler ile Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi bir adım daha ileri çıkarak önemini göstermeye başladı. Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi hakkında birkaç bilgi vereceğiz

Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi

Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi Her ne kadar ortalıkta, “Google anahtar kelime olayını bitirdi” gibi şehir efsaneleri dönse de anahtar kelime seçimi, web sitesi sahibi her kurum ve kişi için hala önemli bir ölçüttür.
Doğru anahtar kelimeler olmadan, Müşteri odaklı anahtar kelime seçimi anlayışınız yanlış yoldan gidecektir. En iyi duruma getirebileceğiniz anahtar kelime türlerine yönelik bu kılavuz, SEO planlarınızı doğru yöne ayarlamak için SEO müşteri odaklı anahtar kelime seçimine hangi anahtar kelimeleri eklemeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olur.
Anahtar kelime seçiminde önemli olan, hangi alana hitap etmeniz gerektiğidir. Müşteri odaklı mı? Ürün odaklı mı? Coğrafi konum odaklı mı?
Bu makalemizde en çok tercih edilen müşteri odaklı anahtar kelime seçimi konusunu ele alacağız.

Müşteri odaklı anahtar kelime Seçimi Ne demek?Bunlar, hedef müşterilerinize odaklanan anahtar kelimelerdir. Örneğin, eğer işletmeniz tüplü dalış ile ilgiliyse, o zaman müşterilerinizi tanımlayan anahtar kelimeler seçmelisiniz:

 • Scuba Diver
 • Sualtı fotoğrafçısı
 • Tüplü dalış meraklısı


  • Müşteri odaklı anahtar kelimeler neden önemlidir?   Arama sonuçlarını kime yönlendirmek istediğinizi anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, anahtar kelimelerinizin bu alandaki etkinliğini fark etmenize yardımcı olur.
   Bazı şirketler ve işletmeler için, müşteri tanımlayan anahtar kelimeler: Web’de bulunabilecek diğer müşterilerin deneyimleri veya ifadeleriyle, işletme veya pazar hakkında daha fazla kaynak bulmalarına yardımcı olur.
   Örneğin, eğer tüplü dalgıçların sahip olduğum harika bir dalış merkezi hakkında bilgi sahibi olmasını istersem, yapabileceklerim anahtar kelime seçimi hedeflemektir:
   Scuba diver dalış tesisi
   Veya tüplü dalış ürünlerimi tüplü dalgıçlar üzerinden dolaylı olarak pazarlamak istersem, anahtar kelimeleri hedefleyebilirim:
   Scuba diver ekipmanı
   Genellikle bu anahtar kelimeler hedeflendiğinde, bunları kullananlar, diğer önceki müşterilerin tanıklıklarından veya deneyimlerinden oluşturulan kaynaklar oluşturur. Bunu video röportajları veya sadece düz ve basit metin içeriği gibi çeşitli yöntemlerle yaparlar.
   Anahtar kelimeleri düşünerek, insanların aklına girmek en iyisidir. Bir arama sorgusu olarak neyi yazabileceklerini düşünmeye çalışın ve oradan başlayın. Peşinde olduğunuz bir müşteri odaklı anahtar kelime seçimi ise, o zaman hedef okuyucuların bu terimlerle aynı olduğunu düşünün.
   Hala sizin için uygun anahtar kelimeler tanımlayan büyük bir pazar ve kullanılmayan büyük bir müşteri denizi var. Ayrıca, müşteri tanımlayan anahtar kelimeleri optimize etmek, pazar ve / veya ürün tanımlayan anahtar kelimeler ile mücadele etmek kadar zor değildir.


Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi : Müşteri Odaklı Anahtar Kelime Seçimi