2022-05-21 09:49:31

1921

Domain Tescil Süresi

Domain Tescil Süresinin Uzun Olmasının seo açısından etkisi google da puan toplama için domain süresinin önemi. Sitenize ne faydası var, ne kadar önemli, neleri etki eder, google için domain süresi

Domain Tescil Süresi

google da ilk sırada çıkma konularından biri de domain konusudur. Domain geçmişiniz kadar geleceği de önemli bir konudur. Arama motorları açısından 6 ay sonra süresi dolacak bir domain ile 10 yıl sonra süresi dolacak domain arasındaki en büyük fark, birlikte uzun süre çalışabileceği müşteri olarak düşünmesidir. Senelik olarak tescil edilen domain her yıl yenilenmeme ihtimali olan her yıl sonlanabilecek bir web sitesi olan bir müşteri imajı çizer. Diğer yandan 10 yl tescil edilmiş bir domain uzun çalışma imajında bir basamağı daha kolay atlamış olur. ( tabi bu durum tescil edilip kapalı duran bir site için geçerli değil ) . Böylece puan toplama ve sitenizin imajını çizmede olumlu bir adım atmış olursunuz.
Tavsiyemiz alan adınızı her zaman 3–5 yıl ileri bir tarihi kapsayacak şekilde tescsilli tutmanızdır. Böylece domain den gelecek puanların bir kısmını bu konu ile halledebilirsiniz.


Domain Tescil Süresi : Domain Tescil Süresinin Uzun Olması