2022-05-19 23:29:45

1645

Bilinen 10 Küçük SEO Google Püf Noktası

Bu makalemizde SEO Google kriterleri için SEO İpuçlarına yer verdik. Makale içeriğimiz de Google Plus, backlink, dahili linkleme, youtube videoları gibi SEO Kriterlerinin önemine değineceğiz

Bilinen 10 Küçük SEO Google Püf Noktası

Bilinen 10 Küçük SEO Google Püf Noktası
Güçlü SEO web sitenize yeni ziyaretçiler getirmek için inanılmaz önemlidir. Ancak, nispeten küçük şirketler için bu konuda ustalaşmak biraz zordur. İşte uzun vadede binlerce kişiye değer olabilecek işletmeler tarafından denetlenen 10 SEO Google ipucu ve püf noktaları.

1. Etkili SEO Google için Google Plus sayfası edinin.


Ne düşündüğünü biliyorum Google Plus, neredeyse Facebook kadar popüler bir sosyal ağ değil. Ancak, SEO Google uyumu için paha biçilmez bir varlıktır.
Kişisel Google plus sayfanızı şirketinizin web sitesine bağladığınızda, şirketinizin arama motoru sonuçları için yüzünüz görüntülenir. Google’daki en iyi arama sonucunu tıklamak yaygın olsa da yanında bir yüzü olması muhtemel bir web sitesi ziyaretçisine daha merak uyandırıcı hale gelir.
Sayfanız istediğinizden daha düşük bir sırada olsa bile, yanındaki arkadaşça yüz sitenize daha fazla ziyaretçi çekecektir.

Google Plus Sayfası ve Sitenizi Nasıl Birleştirirsiniz?


1. Google+ profilinize gidin ve Hakkında-> Bağlantılar-> Düzenle'yi tıklayın.
2. “Katkıda Bulunanlar” bölümüne gidin ve web sitenize bir link ekleyin. Bu, Google’a söz konusu web sitesi için makaleler yazmanızı ve fotoğrafınızı alakalı arama sonuçlarına eklemelerini sağlar.
3. Bir Google+ profil resminizin olduğundan emin olun - ve yüzünüzün bir fotoğrafı olduğundan emin olun . Yalnızca yüz resimlere izin verilir ve Google neyin yüz olduğunu ve neyin olmadığını söyleyebilir.
4. - Doğrulama. Google’a sitenizin asıl sahibi olduğunuzu kanıtlamak için, web sitenizde bir yerdeki Google+ profilinize bir bağlantı eklemeniz gerekir. İpucu: Bunu tüm sayfalarınızın en altına eklemelisiniz (ör. “Google + 'da bize katılın).
Ve bu kadar! Birkaç hafta içinde yüzünüzün arama sonuçlarında belirdiğini görmelisiniz.

2. Bir Google Rehber sayfası edinin.


Google giderek daha fazla yerel aramaya yöneliyor ve çoğu insan yerel SEO’nun nasıl çalıştığını bilmiyor, bu da size büyük bir fırsat sunuyor. Ve neyse ki, bu hile genel olarak arama motorlarında iyi bir rütbe olmayan siteler için bile çalışır. Yerel sonuçlar, normal web sitelerinin ne kadar iyi olduğuna bakılmaksızın, çoğu normal sonucun üstünde gösterilir.
Peki Google Rehber sıralamanızı nasıl yükseltirsiniz? Aslında oldukça basit:

Pozitif Yorumlar Yapıldığından Emin Olun


İşletmenizi çevrimiçi olarak olumlu bir şekilde değerlendirmek için herhangi bir fırsattan yararlanın. Rakiplerinizden çoğu bunu bilmeyecek ve büyük olasılıkla herhangi bir inceleme olmayacak. Sadece 5-6 iyi değerlendirme bile sizi arama sonuçlarında en üst sıralara çıkarmak için yeterli olmalıdır.

Web Sitesi ve Sosyal Medya Adresinizden Emin Olun


Google, işletme adınızı adresinizle eşleştirdiğinde, bu adreste bulunmanız muhtemel olduğunu kaydeder. Buna alıntı denir. Bu alıntılardan daha fazla yararlanmanın en iyi yolu, Yelp ve Angie'nin Listesi gibi sosyal medya hesaplarına ve bir adres listelemenize izin veren diğer sitelere kaydolmaktır.

3. Dahili link yapınızı kontrol edin.


Diğer sitelerden backlink, SEO Google stratejisinin büyük bir parçasıdır; ancak, kendi web sitenizdeki bağlantıları kontrol etmeniz de önemlidir. Web sitenizde düşük performanslı bir sayfa seçin ve diğer sayfalardan daha fazla bağlantı yönlendirin. Ek olarak, sayfalarınızın her birinin içeriğinin başlığına ve anahtar kelimelerine uyduğundan emin olun Google bunu kontrol eder ve anahtar kelimelerle daha alakalı içeriğe sahip sayfaların daha iyi performans göstermesini sağlar.

4. Google’ın dilini konuştuğunuzdan emin olun.


Tüm sayfalarınızın SEO Google uyumlu ve google dostu olduğundan emin olmak için hızlı bir kontrol listesi.
  • Ana başlıklarınız H1 etiketlerinde mi?
  • Alt başlıklarınız H2 ve H3 etiketlerinde mi?
  • Sayfanızın başlığı anahtar kelimelerinizi içeriyor mu?
  • Sayfadaki ana başlık anahtar kelimelerinizi içeriyor mu?

5. Rekabetçi araştırma yapın ve çalmaktan korkmayın.


Yeni işletmelerin yaptığı yaygın bir hata, her şeyi sıfırdan yapmaya çalışmaktır. En iyi rakiplerinizden bazı fikirler alabileceğiniz zaman tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok.
Elbette, içeriği ve bir rakipten metin kopyalamak kötü bir fikirdir ve Google’ın sonuçlarında sitenizi cezalandırması olasıdır. Ancak, sitenin yapısı (başlıklar, kelime sayısı, bağlantılar vb.) Size ilham vermelidir. Bu uzun vadeli bir strateji olmasa da yeni işletmelerin sayfalarına daha fazla trafik çekmesi için harika bir yol.

6. Birkaç video yapın ve YouTube'a yerleştirin.


Yerel işletmeleri tercih etmenin yanı sıra, SEO Google kriterlerine göre Google algoritması, YouTube videolarını da üst sıralarda tutmaya bayılır. Dolayısıyla, web siteniz kendi başına arama sonuçlarının ön sayfasında görünmese bile, bir YouTube videosu olabilir.
Videonuza Google’da en iyi sıralama oranını vermek için, olabildiğince çok görüntüleme, beğenme ve yorum yaptığından emin olun. Başlık, eşleşmeli veya en azından sıralamak istediğiniz anahtar kelimelerle ilişkili olmalıdır. Ek olarak, iyi bir uzunlukta olmalıdır. En az beş dakika hedefleyin. Böyle bir video eğlenceli, kullanışlı veya ilginç olabilir; ama en önemlisi, insanların etkileşimde bulunacağı içerikte bir şey olmalı.

7. 'Kesin kılavuzları' yazın


Sitenize pek çok backlink almanın harika bir yolu, sitenizi inanılmaz derecede bilgilendirici kılmaktır ve nasıl yapılacağı konusunda bilgi veren birkaç şey bulunuyor.
Rehberleriniz ne kadar bilgilendirici ve yetkili olursa, kişiler sitenizi ziyaret edip onları okuma olasılığı o kadar fazladır. Yararlı kılavuzlar yazarsanız, insanların onların içerisinde başka yerlerden bulamayacağı bir şeyler bulursa, özellikle paylaşmaları daha muhtemel olacaktır.

8. Ücretsiz Backlink Alın.


Bir web sitesini profilinize bağlamanıza izin veren SoundCloud gibi çeşitli web platformları vardır ve hepsi geri bağlantılarınız (backlink) sayılır.
Her ne kadar bu, gerçekten yetkili bir siteden bir bağlantı kadar önemli olmasa da her küçük sayım önemlidir. Bazen yalnızca birkaç geri bağlantı sizi Google arama sonuçlarında bir sonraki sayfaya götürebilir.
SoundCloud ve diğer çeşitli web platformları, web sitenize bir profilden bağlanmanıza izin verir ve evet, bunlar geri bağlantılarınıza sayılır.

9. Rakiplerinizdeki geri bağlantıları çalın.


Açık Site Gezgini'ni kullanarak, rakiplerinizin nereden geri döndüklerini kontrol edebilir ve bu web sitesi sahiplerinin sitenize bağlantılar eklemelerini sağlamaya çalışabilirsiniz. Bu durumlarda küçük bir ilgi genellikle çok uzağa gider; Bir web sitesi sahibi ile etkileşime girerek bazı içerikleri hakkında yorum yaparak bağlantı kurabilirsiniz. Olumlu bir yanıt almadan önce birkaç kez reddedilmiş olsanız da cesareti kırmamak önemlidir.

10. Sosyal medyadaki alanınızdaki blog yazarlarına bağlanın.


Önceki ipucunun ardından, ürününüzü veya web sitenizi işleriyle alakalı ve ilgi çekici bulan blogculara ulaşın. Karşılığında bir şey istemeden önce, kendinizi tanıtın ve çalışmalarına biraz ilgi gösterin. O zaman sizden işiniz için çok büyük bir avantaj olacak olan, sizinle ilgili yazmalarını isteyebilirsiniz. Bu ipucu muhtemelen bu listeden en fazla zaman alan olacak, ancak uzun vadede faydalı olacaktır.


Bilinen 10 Küçük SEO Google Püf Noktası : Bilinen 10 Küçük SEO Google Püf Noktası