2022-05-20 11:33:51

1716

Aramada Yanlış Yazılan Anahtar Kelime Değeri

Sayfanıza yanlış girdiğiniz anahtar kelimeler, arama motorlarına yanlış anahtar kelime girilip arattırılması, siteniz ve arama motorları arasındaki bağlantı ve etkileri hakkında bilgilendirme

Aramada Yanlış Yazılan Anahtar Kelime Değeri

Aramada Yanlış Yazılan Anahtar Kelime Değeri Tipografik hatalar, bir blogda veya sosyal medyada ve hatta anahtar kelime arama sorguları sırasında tipik bir yazıdan gelip gelmediği, düzenli olarak meydana gelebilen durumdur. En son bölüm için, Aramadaki yanlış yazılmış anahtar kelime, oldukça sık görülür.
Anahtar kelimeler söz konusu olduğunda, Google bu tipografik hataların hala istenen arama sonuçlarına olabildiğince benzetilmesini sağlar. Ancak, bu yanlış yazılmış anahtar kelimelere bakmaya ve etkilerinin belirli web sitelerine ve arama sonuçlarına gelen trafiği nasıl etkileyebileceğini görmeye değer.

Google ve Typos


Herhangi bir arama motorunda en çok yanlış yazılmış arama terimlerinden birini aramak söz konusu olduğunda, doğru olan terimle aynı arama oranına sahip olduğu görülebilir. “Gogle’dan, Gooogle’tan, Googel’e,” arama motorunun adı o kadar çok yanlış yazılmıştı ki, ondan kayda değer miktarda trafik gelebilmektedir.
Ahrefs hakkındaki Google ile ilgili makalelerden birine bakıldığında, yanlış yazılmış arama sorgularının bu tür makaleler için geçerli bir trafik kaynağı olduğunu gösterir.
Gördüğünüz gibi, yanlış anahtar kelimelerin sayısı oldukça fazla ve biraz daha ileriye bakmak daha yanlış yazılan anahtar kelimeleri görmenize yardımcı olur. Google’ı kullanarak doğru olanı bulmak için basit klavyedeki gecikmelerden kasıtlı olarak yanlış bir terim giren kişilerin neden yanlış yazdıklarının birçok nedeni olabilir.
Daha önce de belirtildiği gibi, Google, kullanıcıların anahtar kelimenin gerçek hecelemesini öğrenmelerini ve aradıkları sonuçlara götürmelerini sağlayacak yapay zekâ önlemlerine sahiptir.
Gördüğünüz gibi, yanlış anahtar kelimeler Google’ın terimi düzeltmeye çalışacağı ve sizi en yakın sonuçlara götüreceği için web sitesi trafiğini etkileme potansiyeline sahiptir.
Bu yanlış yazılmış anahtar kelimelerin hacmi, 100 - 10.000 arasında değişebilir, bu da arama trafiği üzerindeki etkilerinin kanıtıdır. Google’ın sistemi sayesinde, bu hatalı arama sonuçları anlamlı olanlara yönlendirilerek daha etkili bir arama yüzdesi doğabilir.

Arama Alışkanlıkları


Yanlış arama terimlerine bakmanız da arama alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. İnsanların aramalarını nasıl yürüttüğünü, yazım hatalarına yol açan aceleyle yazılmış aramalardan, amaçlanan sonucu elde etmek için kelimelerin birbirine nasıl bağlandığını görebilirsiniz.
Buna bir göz atmak önemlidir, çünkü daha fazla insanın makalenize ulaşabilmesi için anahtar kelimelerinizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur.
Bazı makalelerimizdeki çok sayıda yanlış yazılmış anahtar kelimeye bakmak, makalenin aranabileceği sayısız yolu görmemi sağladı. Bu da daha alakalı etiketler ve insanların girebileceği diğer olası anahtar kelime kombinasyonlarının eklenmesine neden olacaktır.
Bu daha fazla insanın yazılarımızı bulmasına izin verdiği için makaleye daha fazla trafik çekmeye yardımcı olacaktır. Bunu birkaç kez yaptık ve birkaç makalemize güzel bir destek sağladık.

İyileştirmeye ihtiyacınız var mı?


Anahtar kelimelerinizi bu yanlış yazımlardan yararlanabilmek için optimize edebilirsiniz. Bu durumda hacimli tüm olası anahtar kelime kombinasyonlarına bakıp etiket olarak ya da makale içine eklemek doğru olacaktır.
Konunuza bağlı olarak, kullanabileceğiniz düzinelerce anahtar kelime kombinasyonu olabilir. Bunlardan bazıları makalenize yönlendirilebileceğini garanti eder. Anahtar kelime araştırma her zaman ilginç bir yolculuktur, çünkü rekabetçi ve yüksek trafik gerektiren anahtar kelimeler aramak iyi bir SEO stratejisine başlamanın ilk adımlarından biridir.
Yanlış anahtar kelime, arama alışkanlıklarına ve sözcük tercihlerine iyi bir bakış sağlar. İnsanların makalenizi arama yoluyla nasıl keşfedebileceklerini bulmanıza yardımcı olur. Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak, bu hataların avantajlarından faydalanabilir ve bunların sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Genel olarak anahtar kelime araştırma ve SEO ile ilgili sorularınız ve sorularınız varsa, iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya sayfalarımızdan sormak istediklerinizi veya düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Aramada Yanlış Yazılan Anahtar Kelime Değeri : Aramada Yanlış Yazılan Anahtar Kelime Değeri