2022-05-19 23:37:53

1676

Advertorial Nedir SEO için Faydaları Nelerdir

Advertorial Nedir ? kökeni nedir, nasıl ortaya çıkmıştır, kullanım şekilleri ve amaçı nedir. SEO için Faydaları Nelerdir ? gibi konularda hazırladığımız makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Advertorial Nedir SEO için Faydaları Nelerdir

Editoryal makale; Bir reklam verenin hem reklam amaçlı hem de web sitelerinde yayınlanan ve reklam amaçlı yazılmış bir makalesidir. Advertorial ise bu makale ve bu makalenin reklam amaçlı kullanımıdır.
Düz metin içeriği ayrıca resimler, videolar, tablolar veya diğer grafik öğelerle zenginleştirilebilir. Birçok büyük yayıncı, çevrimiçi müşterilere yüksek kapsamlı portallar hakkında reklamlar sunar. Mevcut basın kanunları uyarınca, reklam verenler, bilgilendirici nitelikte değil ticari oldukları için etiketlenmelidir.
Advertorial Kökeni
Reklam verenlerin yayıncıların diğer gelir kaynaklarını aradıklarında ortaya çıktığına inanılmaktadır. Çünkü klasik reklamlar artık yazılı basında istenen etkiye ulaşmamıştır. Bundan dolayı reklam verenlerle bilgi ve reklam arasındaki sınır daha da bulanıklaşmıştır. Bu gerçek, kelimelerin seçimine zaten yansımıştır, çünkü Advertorial, reklam ve editoryal kelimelerinden oluşur.
Reklamcılık özellikle USP'ye odaklanırken, bir reklam veren olarak, bütün bir editoryal içeriğe paketlenmiştir. En iyi durumda, okurun reklam tüketiminden katma değeri vardır ve bu nedenle reklam mesajını dolaylı olarak iletir.
Reklam veren yayıncılar, müşterilerine çekici bir ürün sunabilir, çünkü bu şekilde, içerik geniş bir alana dağıtılabilir ve içerik pazarlamasında kullanılabilir . Reklam verenlerin sağlayıcıları genellikle büyük yayıncılardır. Büyük müşteriler düzenli olarak reklam veren kampanyalar başlatırlar.
Advertorial ve Misafir yazısı
Misafir yazıları, SEO sahnesinde, diğer web sitelerinden kendi projeleri için geri bağlantılar almak için çok popülerdir. Ancak, bir konuk gönderisinin asıl amacı, bir dergi veya çevrimiçi portala ek bilgi değeri sağlamak olmalıdır.
Misafir yazısı, bu amaç için bir uzman tarafından yazılmıştır. Misafir yazılar ayrıca yazarın itibarını arttırmaya da yardımcı olur. Ancak bunlar genellikle ticari niteliktedir. Klasik misafir yazılarını, tanım gereği ticari olarak yönlendirilen reklam verenlerden ayıran şey budur.
Çevrimiçi pazarlamada, konuk köşesi ile reklam arasındaki ayrım genellikle misafir zincirleri çoğunlukla bağlantı değişimi veya bağlantı kurma aracı olarak kullanıldığından daha da karışır.
Bir editoryal makale ne zaman reklam olarak kabul edilir ?
Soruyu, bir metnin veya makalenin ticari yapısına göre cevaplamak için, makaleyi yazarken nesnellik ve araştırma derinliği gibi gazetecilik konularına saygı gösterilip gösterilmediğini kendinize sormak yardımcı olur. Ayrıca, her zaman katma değer sorunu vardır. Bir makalenin temel tonu Beni satın al! Mesajı ise, muhtemelen bir reklamdır. Reklam veren, reklamı editoryal bir konuya paketleyerek reklamcılık yapısından uzaklaşır.
Bir reklam verenin gereksinimleri
Reklam yayınlamak için belirli kurallara uyulmalıdır.
Tanıtım içeriği metin veya resim biçiminde bilgi ortamına yerleştirilmişse, açıkça reklam olarak etiketlenmelidir. Genellikle, basılı alanda “reklam” gibi bir not vardır. İnternette genellikle sponsorlu reklam veya sponsorlu bağlantı olarak adlandırılır.
SEO için Faydaları
Bir reklam veren öncelikli olarak reklam olarak işaretlenmiş ve herhangi bir bağlantı nofollow olarak ayarlanmış olmasına rağmen, yine de ek görünürlük sağlayabilir. Reklam verenlerin geniş kapsamlı sitelerde yer ayırtması durumunda, diğer yayıncıların iş veya marka hakkında bilgi sahibi olma ve reklam içeriğini sosyal medya aracılığıyla paylaşma veya kendi web sitelerinde rapor verme olasılığı vardır. Bu şekilde marka veya mağaza adı internette yayılabilir.
Reklam verenler ayrıca sonuç olarak organik geri bağlantılar alabilir. Bir reklam veren aracılığıyla üretilebilecek trafik, etki alanı popülaritesinin veya güveninin güçlendirilmesi açısından hafife alınmamalıdır . Bununla birlikte, bir reklam veren, orijinal bağlantı kurma için kullanılmamalıdır, çünkü Google ve diğer arama motorları, reklam verenlerin büyük ölçüde sapam olarak veya Google Web Yöneticisi Kurallarının ihlali olarak kullanıldığını değerlendirir.
Çevrimiçi pazarlamanın yararları
Reklam, bir ürünün veya şirketin markalaşmasını teşvik etmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca, reklam verenler özel pazarlama promosyonlarına eşlik edebilir. Medyanın dikkatini çekmek için bir reklam verenle yeni bir konu başlatılabilir, böylece diğer çevrimiçi veya yazılı medya da konuyu ele alır. Burada, reklam veren, bir gerilla pazarlama kampanyasının bir parçası olabilir.
Bununla birlikte, reklam verenlerin başarısı öncelikle kalitesine veya hedeflemesine bağlıdır ve ikincisi, İnternet portallarının ve yazılı medyanın süresi ve kapsamı, kaç potansiyel müşteriye ulaşılabileceğini belirleyecektir. Prensip olarak, “daha ​​iyidir” sloganı, reklam verenler için geçerlidir. Güçlü bir reklam baskısı elde etmek istiyorsanız, editoryal olarak renklendirilmiş makaleler, büyük reklamlar için rezervasyon yaparak bu baskıyı sağlayabilir. Bu da Advertorial olarak nitelenmektedir.


Advertorial Nedir SEO için Faydaları Nelerdir : Advertorial Nedir ? SEO için Faydaları Nelerdir ?