2022-05-21 07:30:54

1676

2019 Uzun Dönemli İçerik Stratejisi Oluşturmanın 5 Adımı

2019 Uzun Dönemli İçerik Stratejisi Oluşturmanın 5 Adımına kısaca değindiğimiz makalemizde Eğitim İçeriğine Odaklanma Benzer Temalı İçerik Kümeleri, içerik yayınlama ve tanıtma tekniklerini inceledik

2019 Uzun Dönemli İçerik Stratejisi Oluşturmanın 5 Adımı

2019 Uzun Dönemli İçerik Stratejisi Oluşturmanın 5 Adımı : Bilgi çağında yaşıyoruz. Bir soruya cevap arayan herkes bir düğmeye basit bir tıklama ile sonuçların bir listesini alabilir. Bu işlem Google gibi arama motorlarını meşgul eder. Aslında, Google yalnızca bir saat içinde 336 milyondan fazla arama sorgusunu işleyebilir.
Peki, işinizle ilgili yardım arayan insanları nasıl çekeceksiniz ?
Hedef kitlenizi eğitmek ve ilgilenmek için tutarlı ve alakalı bir içerik oluşturmanız gerekir. Bu içerik nihayetinde, karar ne olursa olsun, bilinçli ve güvenli bir karar vermeleri için onları beslemelidir. Bu süreç, gerçekten sadece iş hikâye anlatımı sanatı olan içerik pazarlaması olarak bilinir.
Başlamak için, aşağıda uzun vadeli bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmak için benimsemeyi düşünmeniz gereken adımların bir listesi bulunmaktadır.
1. Markalı İçeriğe Karşı Eğitim İçeriğine Odaklanma
İşletmeler kendileri ve ne kadar harika oldukları hakkında konuşmayı severler. İşte bir sır: Bu içerik yalnızca işinize aşina olanlar için faydalıdır. Yeni web sitesi ziyaretçileri çekmek istiyorsanız, endüstriniz hakkında öğrenmeye devam etmek için onları eğiten ve ilham veren yararlı içerikler oluşturmanız gerekir.
Ahrefs bir çalışma yaptı ve ortalama ilk sayfa sıralamasının yaklaşık 1000 alakalı anahtar kelime içerdiğini buldu.
Kullanıcılarına en iyi deneyimi yaratabilmek için, günümüz arama motorları, belirli bir anahtar kelime yerine, bir arama motoru sonuç sayfasında hangi içeriğin gösterileceğini seçerken içerik ve doğal dile odaklanmaktadır.
2. Bağlantılarla Benzer Temalı İçerik Kümeleri Oluşturma
Web sitenizi bir tur rehberi olarak düşünün; insanları gitmek istedikleri yere götürmekle sorumludur. Bunu yapmanın en etkili yolu, stratejik olarak harekete geçme ve bağlantı kullanmaktır.
3.Yetkili Web Sitelerinde Konuk Blogu ve Gelen Bağlantı Oluştur
En iyi içeriğe sahip olabilirsiniz, ancak Google sitenizi yetkili bir kaynak olarak görmediği sürece içeriğiniz asla arama motorları aracılığıyla bulunmayabilir.
Web sitenizi gösteren gelen bağlantıların sayısını artırarak web sitenizin yetkisini artırabilirsiniz; gelen bir bağlantı, web sitenize bir güven oyu olarak hizmet veren başka bir web sitesindeki bir bağlantıdır. Web sitenizin yetkisini arttırmanın etkili bir yolu, düşünce liderliğinizi internet üzerinden yayarken, blogunuzu yetkili web sitelerinde ziyaret etmektir.
İşte misafir bloglama yanlısı ipuçlarının bir listesi:
Doğal olarak içeriğinize bağlantılar eklemeyi en iyi yöntem haline getirin. Amaç, önce okuyucunun deneyimine odaklanmak olmalıdır. Eklediğiniz bağlantılar, köprü kurduğunuz belirli metinler hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde okuyucunun deneyimini geliştirmek içindir.
Mümkünse, sayfanın üst kısmına en değerli gelen bağlantınızı ekleyin. Arama motoru botları, bir sayfanın içeriğinde bir insanın okuyacağı şekilde tarar -soldan sağa ve yukarıdan aşağıya-. Sayfanın üst kısmına yakın olan bağlantılar, bağlandıkları sayfaya daha fazla yetki verir. Bundan sonra her link biraz daha az değere sahip olacaktır.
Eğitim içeriğinizi yayınlayın. Değerli bir eğitim içeriği oluşturmak çok zaman alır. Konuk bloglama çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanın etkili bir yolu, öncelikle kendi web sitenizde değerli bir içerik parçası oluşturmak, sonra başkaları için yeni bir değer ve anlam sağlamak için onu yeniden hedefleyip paketlemektir.
Tekrar ve tekrar paket dediğimde, sadece kopyala ve yapıştır demek istemiyorum. Yeni bir anlatım oluşturmak için orijinal içeriğinizden snippet'leri çerçeve olarak kullanın.
4. İçeriğinizi Sıklıkla Sosyal Medya Üzerinden Yeni Bir Şekilde Teşvik Edin
Eğer içeriklerinizi tanıtmak başarısız olursa, iyi performans beklemeyin. Basitçe içerik pazarlamacısı Salma Jafri'ye göre, akıllı pazarlamacıların mantığı “daha az yarat, daha fazla teşvik et.”
Bununla birlikte, bir şirketin aynı sosyal gönderiyi aynı mesajla tekrar tekrar tanıttığını görmekten daha sıkıcı bir şey yoktur; bu genellikle makalenin adıdır. Bundan daha iyisini yapabilirsin.
5. İçeriğinize Yeni Bir Değer ve Anlam Vermek İçin Yeniden Amaçlandırın
Etkili içerik oluşturmak çok zaman alıyor. İyi performans gösteren bir içerik parçası oluşturursanız, o içeriği farklı bir kanal için yeni bir biçime dönüştürmeyi düşünün.
Yeni bir kanala koyarak, yalnızca yeni bir izleyici kitlesine ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda kanal SEO dostu ise, hedef anahtar kelimelerinizde daha fazla arama motorunda görünürlük sağlar.
İçeriği yeniden düzenlemek için zaman ayıracaksanız, deneyimin kullanıcı için yararlı olduğundan ve onları gitmek istediğiniz yere yönlendirdiğinizden emin olun.
Ve bu kadar! Bu beş ipucunu alın ve durumunuza uygulayın.
Son bir şey: Sonuçları görmek zaman alır. İçerik pazarlaması, bir günde, haftada veya muhtemelen bir yılda bile tırmanamadığınız dik bir dağa tırmanmaya çalışmak gibidir. Ancak herhangi bir dağa tırmanırken basamaklara odaklanın- bir ayak diğerinin önünde. Bu, tırmanışınızı daha yönetilebilir ve daha az ezici hale getirecektir.


2019 Uzun Dönemli İçerik Stratejisi Oluşturmanın 5 Adımı : 2019 Uzun Dönemli İçerik Stratejisi Oluşturmanın 5 Adımı