2022-05-19 23:34:04

1778

2019 SEO Başlangıcı İçin Temel Araçlar

2019 yılında SEO için kullanılacak temel araçlar hakkında bilgilendirme. Trend SEO araçları ve kullanım alanları ile ilgili kısa bir bilgilendirme hazırladık. Siteniz için kullanabileceğiniz araçlar.

2019 SEO Başlangıcı İçin Temel Araçlar

2019 SEO Başlangıcı İçin Temel Araçlar, 2019 SEO dünyasında başka bir büyük yıl olmayı vaat ediyor. Yeni güncellemeler ve stratejiler yolda, arama dünyası hiç olmadığı kadar güçlü geliyor. Bunu göz önünde bulundurarak, SEO’ya başlamanız için hiçbir zaman geç değildir, çünkü bu konuda daha fazla bilgi edinebileceğiniz kaynak sayısı internette bol miktarda bulunuyor.
2019 SEO başlangıcı için gereken en önemli şeylerden biri, görevleri en iyi verimlilikle yapmanıza yardımcı olacak en iyi araçları bulmaktır. Yıllar içinde kendini kanıtlamış en iyi SEO araçlarından bazılarını sizler için derledik. Topladığımız tüm araçlarla, en başından itibaren sahip olmanız gereken temel 2019 SEO araçları için seçtiklerimizi paylaşmak istiyoruz.

2019 SEO için Google Analytics / Arama Konsolu Hala Trend


Google, düzenli olarak milyarlarca arama sorgusuna katılan dünyanın en büyük arama motorudur. Bu büyük miktarda trafik ve Google’ın hizmetlerini genişletme hedefi aynı zamanda en iyi ve en önemli SEO araçlarından ikisine de sahip olmaları anlamına geliyor. Google Analytics, web sitesi trafiğini farklı açılardan izlemenizi sağlayan kapsamlı bir araçtır.
Tek tek web sayfalarının trafiğini izlemekten hemen çıkma oranı ve oturum süresi gibi önemli istatistiklere bakmanızı sağlar. Bununla birlikte Google Analytics, web sitelerinizin ne kadar iyi performans gösterdiğini bilmenizi ve onları tek bir konumda izleyebilmenizi sağlar.
Aracı nasıl kullanacağınızı öğrenmek de basittir ve herkesin kullanması için uygun bir rehber yazdık. Birden fazla web sitesini ve web sayfasını izleyebilme özelliğinin yanı sıra, doğrudan Google’dan gelen verileri görebilmek, Google Analytics hesabınızı doğru ayarlamaktan geçer.

Google Arama Konsolu


Web sitelerinizdeki tıklamaları ve gösterimleri izlemenizi sağlayan etkili bir araçtır. Ayrıca hataları olan sayfaları da izleyerek bunları uygun şekilde düzeltebildiğinizden emin olabilirsiniz.
Google Analytics’te olduğu gibi, birden fazla web sayfasını izlemek için Arama Konsolunu kullanarak bunlara tek bir yerden bakmanızı sağlar. Ayrıca, mobil aramaların ortaya çıkması ve büyümesi nedeniyle giderek daha önemli hale gelen mobil trafiği ve sayfaları da görüntüleyebilirsiniz.
Bu iki araçla ilgili en iyi bölüm, sürekli çalışacak bir araca sahip olduğunuzdan ve doğrudan Google’dan verilere erişebilmenizden emin olmak için ücretsizdir.

SEMrush 2019 SEO Araçları Arasında Yerini Aldı


Her SEO uzmanının en iyiyi yapmalarına olanak sağlayan hepsi bir arada bir SEO aracıdır. Web sitenizi optimize etmek çok ayrıntılı analizler gerektirir. Tüm geliştirmelerinizi ve stratejilerinizi web sitenizde fiziksel olarak gördüklerinize dayandıramazsınız.
En önemli gelişmeleri, yalnızca birkaç kişinin gördüğü -Google da dahil olmak üzere- bu önemli gelişim alanlarını bulmanıza yardımcı olacak araçtır.
SEMrush, piyasadaki en iyi araçlardan biridir ve dünyadaki çoğu SEO uzmanı tarafından güvenilmektedir. Web siteniz için en iyi anahtar kelimeleri bulmaktan rakiplerinizin sıralamasını ve konumlarını araştırmaya kadar, SEMrush her şeyi yapabilir.

Ahrefs İle Anahtar Kelime Analizi Daha Kolay


Anahtar kelime araştırma, 2019 SEO stratejinizi oluştururken uygulamanız gereken ilk adımlardan biridir, çünkü kullanıcıların web sayfalarınızı aramalarındaki ayrıntıları bulabileceksiniz.
Kaliteli bir anahtar kelime araştırma aracı bulmak önemlidir, çünkü doğru verilere sahip olmak, iyi miktarda trafik oluşturabilecek en iyi anahtar kelimeleri bulmanıza olanak sağlar. Bu yüzden Ahrefs, iş için en iyi araçlardan biri.
Kapsamlı miktarda veri sayesinde, yalnızca en iyi anahtar kelimeleri arayamazsınız, aynı zamanda içerik araştırması yaparsınız. Bu, kullanıcılarınızın web sitenizde ne görmesini istediğinizi ilham verebilecek kaliteli içerik arayabilmenizi sağlar.
Ahrefs kullanarak anahtar kelimeler bulmak, yalnızca yazmanız ve verilerinize göz atmanız gerekeceğinden, basittir. Hacim, anahtar kelime zorluğu ve konum gibi verilerle birlikte Ahrefs, aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinden anahtar kelime önerileri, ilgili terimler ve sıralamalar da sunar.

Screaming Frog İle Web Sitenizi Analiz Edin


Web sitesi denetim araçları 2019 SEO dünyasında daha büyük bir yere sahip olacak. Çünkü bu bir web sitesinin kısa bir sürede tam bir değerlendirmesini yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu, ayrıca yerinde optimizasyon için de işe yarar, çünkü daha fazla trafik çekmeye ve arama sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olur. Düzeltilmesi gereken sayfaları bulabilir ve en iyi çözümleri sunabiliriz.
Google Analytics ve Ahrefs'ten farklı olarak, Screaming Frog indirilebilir bir masaüstü aracı olarak çalışır. Başlamak için tek yapmanız gereken web sitesinin URL'sini girmek ve denetime başlamak.
Screaming Frog daha sonra belirli kategorilere göre her web sayfası kümesini ayırır. Örneğin, hata içeren tüm web sayfalarını izleyebilir veya uygun başlık etiketlerine sahip bir sayfa listesi arayabilirsiniz.

AccuRanker


SEO stratejilerimizin amacı, web sayfalarımızın Google Arama sonuçlarının ilk sayfasına ulaşmasını sağlayacak en iyi anahtar kelimeleri bulmaktır. Bu, sonuçlarımızı derhal rapor etmeye hazır olduğumuzdan emin olmak için sıralamalarını takip etme ve gerçek zamanlı veri toplama anlamına gelir.
Bu, AccuRanker'ı tüm anahtar kelimelerimizi izleyebildiğimiz için mevcut en iyi rütbe izleme aracı kılar.
Doğru ve sürekli güncellenen verilerle AccuRanker, operasyonlarımız için gerekli olan gerçek zamanlı raporları vermemizi sağlar. Ara yüz aynı zamanda kullanıcı dostudur, ekibimizin üyelerinin arama sıralamasını anlamalarını ve kolayca analiz etmelerini sağlar. Bu araçla ilgili en iyi bölüm, raporu farklı dosya biçimlerinde yayınlayabilmemiz ve müşterilerimize verebileceğimiz kapsamlı raporlar oluşturmamıza olanak vermektir.
Cep telefonumuzda sahip olduğumuz araçlar sayesinde SEO son birkaç yılda daha erişilebilir hale geldi. Bu dört kalitedeki araçla, harika ve ilginç SEO yolculuğunuza başlayabilirsiniz.
Genel olarak 2019 SEO araçları ve SEO hakkında sorularınız ve sorunlarınız varsa, iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya sayfalarımızda konular ile ilgili bilgi paylaşımlarından yararlanabilir sorularnızı sorabilirsiniz.


2019 SEO Başlangıcı İçin Temel Araçlar : 2019 SEO Başlangıcı İçin Temel Araçlar