2022-05-21 00:08:21

1742

13 En İyi Kalitede Makale Yazma Özellikleri

13 En İyi Kalitede Makale Yazma Özelliklerini sizin için sıraladık. Makale yazımında dikkat edilmesi gerekenler, seo makalenizi nasıl geliştirirsiniz konusunda hazırladığımız içeriği paylaştık

13 En İyi Kalitede Makale Yazma Özellikleri

13 En İyi Kalitede Makale Yazma Özellikleri ; İçerik pazarlamasında başarılı olmak istiyorsanız, seçtiğiniz kelimeler önemlidir. İnternette salata kelimesine bir yığın backlink bağlamak ya da ziyaretçi çekmeye çalışmak yeterli değildir. İşletmenizin makale kalitesinin, şirketinizin finansal sonuçlarında önemli bir etkisi vardır.
Ancak, kaliteli yazı nedir ve içerik yazarlarınızın markanızı büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz içerik ayarını sunduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Aşağıdaki 10 en iyi kalite yazım özelliğini arayın; karlı nesle doğru yol almaya devam edeceksiniz.
1. Kaliteli Makale İhtiyaca Yöneliktir
Kaliteli yazı bir ihtiyaca hizmet eder. Bir makale kotasını doldurmak ve sadece kullanıcı için oluşturulmaz. Bir soruyu yanıtlar ve okuyucusuna, başka türlü düşünmemiş olabilecekleri bir bakış açısı sunar.
2. Makale Kullanıldığı Alana Nitelik Kazandırır
Mükemmel yazı okuyucuya netlik sunar. Okuyucuyu anlamak için çalışmak zorunda değildir. Okuyucu kitleniz yalnızca içeriğinizin temelini anlamaya çalışmak için zaman harcıyorsa, onlara ve kendinize kötülük yapıyorsunuz demektir.
Yazınızda daha net olmayı nasıl başarabilirsiniz?
3. Spesifik Olun
Türkçe deki tüm eş anlamlıları (aynı hecelenen ancak farklı anlamlara sahip kelimeler) düşünün. El, yaş, yüz, bağ… liste böyle devam eder. Spesifik olun derken tam da anlamıyla kullanarak söyledim. Yani kendisini benzerlerinden ayıran ve bu ayrımı karşısındakine gösterebilen cümleler kurun. Özgün olun ve okuyucu makaleyi okuduğunda tam olarak ne söylemek istediğinizi anlasın.
4. Olumlu Dil Kullanın
Değil kelimesi yazılı olarak epeyce kullanılır. Bununla birlikte, bazı revizyonlarla, bu olmayan cümleleri daha olumlu ve ilginç bir şeye döndürebiliriz. Örneğin, bilinmeyen, bilinmez, olur ve ilginç değil - sıkıcı hale gelir. Bu küçük bir değişiklik, ancak bilinçli bir şekilde okuyucularınızı okumaya devam ettirecektir.
5. Wordiness önlemek
Yazarlar bazen kelimelerini tekrarlama ile doldurma tuzağına düşerler. Ancak kesinlik, kelimenin çoğu zaman sayılması açısından daha önemlidir. Hangi kelimeleri kullandığınızı düşünün. Yazma, makineli tüfek atmaktan çok okçuluk gibi olmalıdır; Kesinlik, sadece kelimeleri etrafa püskürtmek ve bir şeyin yapışmasını ummaktan daha etkileyicidir.
6. Fazlalıkları Tıraşlayın Gitsin
Kaliteli yazı gereksiz kelimeleri kullanmaz. Ekstra ihtişam olmadan bir mesaj iletmek için kesin kelimeler kullanır.
7. Makalenin Bir Yapısı olsun
Üstün yazı yapıya sahiptir. Okuyucuların mantıklı bir sıra izlemesine yardımcı olur. İçerik pazarlamanızın yatırım getirisini artırmasını istiyorsanız, okuyucularınıza gönderilerinizde yapılandırılmış bir şekilde rehberlik ettiğinizden emin olun.
8. Netlik ekler
En iyi kalitede yazma, bir okuyucuyu okumaya başladığından daha fazla dalgın hissettirmemeli. Net yazı, fazlalıkları eklemeden kavramları açıklar. Dijital pazarlama çabalarına netlik odaklı bir değer içeriği sağlamaya odaklanan markaların, pazarlama girişimlerinin karşılığını almaları daha muhtemeldir.
9. Makale Okuyucusunu Anlamalı
Değerli yazı, hedef kitlesini anlar. Hedef kitlesi lise düzeyinde okuyorsa, üniversite düzeyinde konuşmaz. Rezonansınızı ve onların okuma tercihlerini anlamak, rezonans yapan bir içerik oluşturmaktır.
10. Sığ değil
Premium içerik almak istiyorsanız, başka bir sığ içerik almış olursunuz. Bir konuyu inceleyen yüzeysel içerik izleyicileriniz için ve SEO için iyi değildir (arama motoru optimizasyonu). Derinlemesine içerik oluşturmak için ne kadar çaba sarf ederseniz, izleyiciniz de o kadar iyi olur, yazınızı zamanına layık görür.
Ücretli bir uzman makale yazarı ile anlaşarak fikirlerinizi beyan ederek özenli bir çalışma yaptırabilirsiniz.
11. Kaliteli Makale Okuyucusuna İlham Verir
Kaliteli yazı yazma, okuyucuyu içeriğinizi tüketmeye teşvik eder. Makale okuyucusuna, keşke daha önce okusaydım dedirtiyorsa, işte o zaman gerçek makale sunduğunuz andır.
12. Makale Kafalarda Soru İşaretleri Bırakmalı
Hedef kitlenizi konunuzu daha ayrıntılı incelemeleri için teşvik edin. Okuyucular, yazdıklarınızdan heyecan duyuyorsa ve makalenizdeki fikirler kafalarını meşgul ediyorsa, üstün değere sahip bir içerik sağlamışsınız demektir.
13. Başka İçerikleri Okumadan Kaliteli İçerik Üretemezsiniz
Kaliteli Makale yazmak, başka makaleleri okumaktan ve onlardaki doğru ve yanlışları irdelemekten geçer. Gönüllü okuyucu olan yazarlar ve pazarlamacılar daha iyi yazar olma eğilimindedir. Okumak için günün belli bir zamanını ayırın. Bu şekilde kaliteli yazı üretme şansınız astronomik olarak artar.
Bir makale için 1000 makale okuyun desem abartmış olmam. Bu şekilde, kendiniz bir makale yazacağınız zaman, başka bir makaleden ilham alacak bile olsanız, doğru cümleleri, noktalama işaretlerini ve cümlelerin birbirleri ile, paragraf ile ve paragrafların birbirleri ile olan bağını daha iyi sağlarsınız. En nihayetinde makalenizde bir bütünlük oluşacaktır.
Bu yedi ipucunu, zaman kazancınızı artırmak için içerik oluşturma çabalarınızda uygulayın. Bir işletmeyi kurmak için içerik pazarlamasını kullanan bir pazarlamacı veya müşterilere değerli bir hizmet sunmak isteyen bir yazar olsanız da sözlerinizin kalitesi başarı oranınızı belirleyecektir.
Kaliteli makale yazmak için ne gerektiğini anlayın ve içerik oluşturma hedeflerinize ulaşma yolunda ilerleyin.


13 En İyi Kalitede Makale Yazma Özellikleri : 13 En İyi Kalitede Makale Yazma Özellikleri